• فصل 1
  • فصل 2
  • فصل 3
  • فصل 4
  • فصل 5

دانلود کارتون Caillou

دانلود کارتون Caillou ، انیمیشن Caillou در سال 1997 و در کشور کانادا تولید شد که اخرین قسمت آن در سال 2010 پخش شد. تمامی قسمت های این انیمیشن برگرفته شده از کتاب های Hélène Desputeaux است که یک معلم بود. کارتون کایلو برای کودکان بالای 2 سال تولید شده است که یک مجموعه خانوادگی می باشد و هدف اصلی آن آموزش زبان انگلیسی و مهمتر از آن آموزش مهارت های زندگی به کودکان است.

کارتون کایو (که کایلو نوشته می شود ولی کایو خوانده می شود) درباره پسر پچه ای 4 ساله بنام کایو است که محیط پیرامونش، او را حیرت زده می کند و می خواهد این محیط را بهتر بشناسد. کایو که به همراه پدر و مادرش و خواهر کوچکترش، رزی، زندگی می کند ، با خانواده یا دوستان خود به ماجراجویی های متنوعی می پردازد که در هر قسمت از این انیمیشن به رویا پردازی های متعددی نیز می پردازد. فرزند شما با تماشای این کارتون نه تنها به کشف محیط اطراف خود علاقمند خواهد شد،  بلکه بصورت غیر مستقیم لغات روزمره زبان انگلیسی را نیز خواهد آموخت.

دانشگاه ویرجینیا در سال 2011 مطالعه ای را بر روی چند کارتون انجام داد که کایو هم جزو آنها بود. از دیگر کارتون ها می توان به باب اسفنجی اشاره کرد. نتایج این بررسی و تحقیق نشان داد کودکانی که انیمیشن کایو را تماشا کرده اند مهارت اجتماعی بالایی دارند و در شناخت محیط پیرامون خود بهتر از بقیه عمل می کنند که این یعنی از قدرت شناختی بالایی بهره مند می شوند. از ویژگی های بارز کارتون کایلو این است که مخصوص یک جنس (پسر یا دختر) نیست، هم دخترها و هم پسرها می توانند به خوبی با کایو، خانواده و دوستانش ارتباط برقرار کنند.

دانلود کارتون Caillou زبان اصلی در وب سایت دوزبانه شو

هر قسمت از فصل های 1 تا 3 کارتون Caillou دارای تم آموزشی متفاوتی است که به بخش های کوچک متعددی تقسیم شده و در نهایت با هم ادغام می شوند. از جمله ی این بخش ها میتوان به نمایش عروسکی یا کودکان در دنیای واقعی اشاره کرد. فصل های 4 و 5 با کمی تغییر کودکان واقعی را به تصویر میکشد. از موفقیت های کارتون کایلو این است که در سال ۱۹۹۸ جایزهٔ بهترین سریال انیمیشن (از آکادمی سینما و تلویزیون کانادا) را از آن خود کرد.

از شخصیت های انیمیشن کایو می توان رزی خواهر کایو، دوریس و بوریس که پدر و مادرش هستند و گیلبرت که گربه کایو است اشاره کرد. همچنین پدربزرگ و مادربزرگ کایو نیز با همین نام ها حضور دارند. کایو دوستان صمیمی زیادی دارد که میتوان به لیو، سارا، آندره، جولی و… اشاره کرد و در طول مدت قسمت ها کایو را همراهی می کنند.

کارتون Caillou در 5 فصل برای کودکان 2 سال به بالا تولید شده است که هم بتواند به آنها لغات پایه ای و روزمره زبان انگلیسی و هم مهارت های اجتماعی را بیاموزد. اصل یادگیری فرزند شما بصورت غیر مستقیم است پس بگذارید هر وقت که دلش خواست با هدف سرگرمی این کارتون ها را تماشا کند. دو زبانه شو این اطمینان را به شما میدهد که با گذشت زمان این کارتون ها تاثیر خود را خواهند گذاشت.