اپلیکیشن اندروید ۲زبانه شو منتشر شد، دانلود اپلیکیشن

درباره ما

سلامی گرم از طرف دوزبانه شو به شما دوست عزیز. اول از همه ورود شما رو به جمع خانواده زبان انگلیسی دوزبانه شو خوشامد میگم. اینجا من به والدین کمک میکنم که بتونن کودک دوزبانه پرورش بدن. هم به سوالاتشون جواب میدم و هم نکات ریز و درشت در مورد پرورش کودک 2زبانه رو میگم. پس اگه میخوای فرزندت زبان انگلیسی رو یاد بگیره و بتونه انگلیسی حرف بزنه، خوب جایی اومدی و اگه سوالی یا مشکلی داشتی اصلا خجالت نکش و با من مطرح کن. ما همیشه از پاسخ دادن به سوالات شما عزیزان خوشحال میشیم.

ایده اصلی 2زبانه شو

ایده اصلی پرورش کودک دوزبانه رو از سال 95 داشتیم و با برنامه ریزی های دقیق و آموزش های متداول در کلاس آموزشی این روش رو امتحان کردیم. ویدیو های متنوعی رو انتخاب کردیم، روی کتاب داستان های مختلفی کار کردیم، فایل های صوتی چندگانه حاضر و پخش کردیم و با گذشت چندین سال تلاش ، اونا رو توسعه دادیم تا دوزبانه شو متولد شد. پس این ویدیو ها و فایل های صوتی و متریال های موجود، همشون جواب پس دادن و مطمئن باشین نتیجه لازم رو میبینین.

توی سال 95 اولین کلاس آموزش 2 زبانه رو با 4 کودک 2 ساله شروع کردیم و با کمک والدین و ویدیو ها و فایل های صوتی بعد از حدود 1 سال شاهد بودیم که این 4 کودک کوچولو رفته رفته از لغاتی که داخل کارتون ها استفاده میشه، بدرستی استفاده میکنن و والدینشون بهمون میگفتن که گاهی لغاتی استفاده میکنن که معنیشون رو نمیدونن. با ویدئوهایی که والدین تهیه کردن و برای ما فرستادن ، متوجه شدیم که این کوچولو های با مزه بدرستی از این کلمات استفاده میکنن. این بود که مرحله اول در آموزش زبان انگلیسی بصورت غیر مستقیم رو پشت سر گزاشتیم و متوجه شدیم که این روش جواب میده. پس سراغ مرحله دوم رفتیم و روی کوچولو های دیگه با سن های مختلف امتحان کردیم و همچنین این روش رو داخل کلاس های درسی بکار گرفتیم.

توی سال 97 از این روش هم داخل کلاس های مختلف آموزشگاه زبانمون استفاده کردیم و هم از خانواده ها خواستیم که داخل خونه ازشون استفاده کنن. توی این مدت همیشه با خانواده ها در ارتباط بودیم و هر روز پیگیر آموزش و پخش ویدیو ها بودیم. والدین رو راهنمایی میکردیم تا بتونن این روش رو بدرستی پیاده کنن. متوجه شدیم والدینی که طبق راهنمایی ها و روش های ما پیش رفتن و بخوبی از ویدیو ها استفاده کردن ، کوچولوشون داره پیشرفت میکنه.

چالش های 2 زبانه شو

در ادامه باید بگم که اینجا چند تا چالش بزرگ داشتیم که باید روشون کار میکردیم و اونها رو حل میکردیم تا این روش بتونه نتیجه ای که میخواییم رو بده و به هدفمون برسیم.

اول اینکه از سال 95 تقریبا بمدت 3 سال بود که داشتیم روی این روش پرورش کودک دو زبانه کار میکردیم، متوجه شدیم که کوچولو ها خوب میفهمن کارتون ها چی میگن، ولی توی حرف زدن مشکل دارن. این مشکل هم بخاطر متنوع نبودن ویدیو هامون بود. چون توی اون دوران فقط از 8 نوع کارتون استفاده میکردیم. پس تصمیم گرفتیم کارتون های دیگه ای رو هم پیدا کنیم که برای کوچولو ها هم جذاب و هم آموزنده باشن.

چالش دیگه این بود که چون حالا داشتیم روی سنین مختلف کار میکردیم باید ویدیو ها هم مناسب سنین جیگیلی ها میبود. پس شروع به دسته بندی این کارتون ها و فایل ها کردیم. این دسته بندی هم از لحاظ سنی بود و هم از لحاظ درجه سختی و مکالماتی که توی ویدیو ها بکار میرفت بود. با این دسته بندی ، بچه ها میتونستن بدون اینکه خودشون بدونن ، بیشترین استفاده رو از کارتون ها ببرن و والدین هم توی پرورش کودک 2 زبانه موفق باشن.

اما چالش بعدی که سخت ترین چالش بود و هست ، عجله بعضی از والدین و روش های متعارفی بود که بکار میگرفتن و میگیرن. همیشه گفتم و میگم که اگه میخوایین توی پرورش کودک دوزبانه و آموزش زبان انگلیسی از سنین پایین موفق باشین ، نزارین که فرزندتون بفهمه این کارتون ها برای آموزش هستن و بزور هم وادارشون نکنین که کارتون ها رو ببینن. این نکته خیلی مهمه ولی متاسفانه برخی از والدین عزیزمون عجله دارن که فرزند دلبندشون سریع یاد بگیره که متاسفانه نتیجه عکس میده. بخاطر همین چالش هم راهنماییهامون رو زیاد کردیم و چندین مقاله و مطلب در این زمینه نوشتیم و برای والدین عزیز فرستادیم تا اونا رو بخونن و طبق اونا پیش برن ، که خداروشکر با همکاری اکثریت، این چالش رو هم داریم پیش رو میزاریم.

متولد شدن 2 زبانه شو

اوخر سال 98 بخاطر ویروس کرونا که آموزش ها مجازی شدن ، دیگه کلاس های حضوری نداشتیم. در همین حین به موضوع مهمی برخوردیم و الان بعد از حدود یکسال و نیم از این قضیه و آموزش مجازی متوجه شدیم که بچه های کمتر از 7 سال نیاز به حضور توی کلاس ها هم ندارن و حتی بدون کلاس هم میتونن بخوبی با روش هایی که بکار میگیریم دو زبانه بشن. این مطلب رو نمیتونیم درباره بچه های بالای 7 سال بزنیم چون هنوز این سنین رو بخوبی بررسی نکردیم ولی طبق شواهدی که در دست داریم این روش میتونه یادگیری زبان انگلیسی و پرورش کودک دوزبانه رو تضمین کنه بشرطی که طبق راهنمایی ها و روش ها پیش بریم.

توی سال 99 بود که دیدیم روشمون تکمیل شده و اقدام به تاسیس وبسایت 2 زبانه شو کردیم. اکنون توی سال 1400 با گذشت حدودا 6 سال توسعه این روش، با افتخار میتونم بهتون بگم که آماده ام تا کمک کنم فرزند دلبندتون آموزش زبان انگلیسی رو شروع کنه و شما هم بتونین توی دوزبانه شدن کودک خود موفق باشین.

همه کارتون ها، کتاب های صوتی و فایل هایی که اینجا دارم حاصل 6 سال تلاش بیوقفه است که باعث شده این کالکشن عالی و مناسب آموزش غیر مستقیم زبان انگلیسی باشه. بله آموزش غیر مستقیم. حتما میگین یعنی چی؟ یعنی اینکه فرزندتون نباید بدونه که هدف از تماشا کردن کارتون زبان اصلی ، اینه که زبان انگلیسی رو آموزش ببینه… صرفا اینو باید بدونه که کارتون هستن و برای سرگرمی داره تماشا میکنه. اصلا هم نباید اجباری در تماشای کارتون ها وجود داشته باشه. فقط کافیه هروقت دلش خواست هر کارتونی که میخواد رو تماشا کنه .. به همین سادگی.

امیدوارم با مطالبی که خدمتتون عرض کردم ، تا اینجا منو (2 زبانه شو) شناخته باشی و فهمیده باشی که چطور بدنیا اومدم و هدف از بدنیا اومدنم چی بوده. توی بخش های بعدی بهتون میگم که چطور روش های منو پیاده کنی و پرورش کودک 2 زبانه رو شروع کنی. هر جایی هم سوالی یا مشکلی داشتی میتونی از بخش تماس با ما، با مشاورین مطرح کنی تا بهت کمک کنن.

خب دیگه حرف زدن درباره دوزبانه شو بسه … پاشو برو توی سایت ثبت نام کن. بخش های مختلف رو ببین و کارتون مناسب فرزندت رو انتخاب کن و شروع کن …

نظرات

هومن کریمی
هومن کریمی
با درود
متن به خوبی نشان دهنده زحمات شما و تیم محترمتان در خصوص پیاده سازی آموزش زبان مخصوص کودکان می باشد. سپاس فراوان
پیشنهاد می کنم در کنار هر کارتون رده سنی مناسب و نیز سطح زبانی بکار رفته در سریال ها یا کارتون ها را نیز اعلام بفرمایید. تاثیر فراوانی در انتخاب صحیح والدین خواهد داشت.
با آرزوی موفقیت های روزافزون شما
2 زبانه شو

درود، حتما. زیرساخت های لازم برای پیشنهاد شما انجام شده، امیدواریم بزودی بتونیم نهایی کنیم تا شما عزیزان بتونین هم از امکان سطوح زبان کارتون ها و هم برنامه پخش اونا استفاده کنید. اگر باز هم پیشنهادی داشتین لطفاً به ما اطلاع بدین.